Aktuality
Stále více informaci o tom, kdo ve skutečnosti řídi svět nás dovádí k poznání, že veřejnost je politiky je rozsáhle klamána
V celé historii lidstva bylo prolito mnoho krve jen a to jak z pouhé hlouposti nebo převážně a z větší části pro prospěch několika málo osob, které na konfliktech a válkách kořistí.

Naše organizace České národní hnutí za mír a lidská práva se nyní zaměřila na zmapování všech podstatných válečných konfliktů ve světě od první světové války (1914 - 1918) až do současnosti. Jde nám o to vyhodnotit pro každý konflik zvláště zejéna pokud se táká dvou veličin. 1) škody na lidských životech 2) materiálni škody přepočtěné na cenu zlata ke dni kdy byly vynaložené finance na zbrojení, na konflik i na dobu obnovení ekonomiky po válečném konfliktu.


Sýrie je ochotna připojit se ke konvenci o zákazu chemických zbraní

Sýrie přijímá ruský návrh a je ochotna se úplně vzdát chemických zbraní a připojit se k mezinárodní konvenci o jejich zákazu, prohlásil v interview pro arabský televizní kanál ministr zahraničí Sýrie Valid Muallem.
Kromě toho je Damašek ochoten ohlásit objekty chemických zbraní na svém území a úplně zastavit jejich výrobu, řekl Muallem. „Jsme ochotni ukázat objekty s chemickými zbraněmi zástupcům Ruska a jiných států v OSN“, dodal syrský ministr.
Putin: kontrola chemických zbraní v Sýrii je možná jen za podmínky, že se USA zřeknou použití síly

Prezident Ruska Vladimir Putin vyzval USA, aby se zřekly použití síly vůči Sýrii pro zajištění úspěchu iniciativy, která předpokládá, že chemické zbraně v této zemi budou vzaty pod mezinárodní kontrolu.
„Nesporně to všechno má smysl a bude moci fungovat jen v případě, když uslyšíme, že americká strana a všichni, kdo USA v tom podporují, se zřeknou použití síly“, prohlásila hlava ruského státu.
USA mohou vytvořit nový stát na hranici Ukrajiny s Maďarskem, aby monopolizovaly dodávky plynu do Evropy.
Tento názor vyslovil veterán ukrajinské rozvědky, plukovník Sergej Razumovskij.

Po tom, co USA dosáhnou nezávislosti pro současnou Zakarpatskou oblast Ukrajiny, vezmou pod svou kontrolu úsek potrubí, kterým proudí ruský plyn do Evropy. Dodavatelem plynu do Evropy, spadajícím pod kontrolu USA, bude rumunská společnost SC Evergreen Robusiness SRL.USA mohou vytvořit nový stát na hranici Ukrajiny s Maďarskem, aby monopolizovaly dodávky plynu do Evropy.

Podle slov Razumovského bylo už nyní za účelem ozbrojeného obsazení Zakarpatské oblasti soustředěno ve Vídni a jejím okolí asi tak 2000-2500 čečenských ozbrojenců.

Převzato z  http://czech.ruvr.ru
Zdroj - http://www.nr2.ru/kiev/455107. html
Plán "Al-Kajdy" byl odhalen

středa 7. srpna 2013 19:25
Jemen odhalil plány "Al-Kajdy" obsadit několik klíčových ropných a plynových zařízení. Pokud by se teroristům podařilo provést operaci získali by kontrolu nad všemi hlavní prvky infrastruktury země.

Více zde
Media tlačí verzi rebelů okolo útoku chemickými zbraněmi

22.8.2013

Do světových médií dnes pronikla zpráva o útoku nervovým plynem na předměstí Damašku, což vyvolalo radikální odsouzení Assadovy vlády evropskými a americkými politiky a analytiky.

Opoziční „aktivisté“ tvrdí, že rakety s nervovým plynem zasáhly předměstí Ain Tarma, Zamalka a Jobar v regionu Ghouta - i když neřekli přesně, kdo za útokem stojí. Syrská vláda odmítá jakékoliv obvinění a tvrdí, že zpráva není pravdivá.

Bohužel je zapotřebí bližšího vyšetření, než bude možno přesně určit, co se stalo, natož kdo je odpovědný, pokud opravdu šlo o útok chemickými zbraněmi.

Načasování této senzační zprávy je také  více zde
Syrští povstalci prý dostali čtyři sta tun zbraní

25.08.2013 12:36
Syrští povstalci dostali po zprávách o údajném chemickém útoku syrských vládních sil zásilku čtyř set tun zbraní. Jde prý o jednu z největších zásilek zbraní, která se k rebelům za poslední dva roky dostala. Podle jednoho ze zdrojů dorazila z Turecka a nyní je rozdělována do skladů povstaleckých jednotek na severu země.

Opozice tvrdí, že údajný útok vládních sil chemickými zbraněmi si ve středu vyžádal stovky mrtvých. Syrská vláda naopak viní z chemických útoků povstalce.Syrští povstalci prý dostali čtyři sta tun zbraní

Podle západních mocností předběžné důkazy naznačují, že za použitím chemických zbraní stojí syrské vládní síly. Americká armáda nyní přeskupuje své síly ve Středomoří, aby byla připravena na případný vojenský zásah proti Sýrii.

Podle Íránu je syrský režim prezidenta Bašára Asada ochoten umožnit inspektorům OSN vstup do  více zde


Noam Chomsky považuje Spojené státy a Izrael za největší hrozbu pro mír

Noam Chomsky3. 10. 2012 
Stále považuji 83-letého Noama Chomskyho za klíčovou osobnost americké intelektuální levice přesto nebo právě proto, že s ním v různých záležitostech nesouhlasím. Jeho opakované návštěvy míst, které se staly terčem amerického nebo Amerikou či Izraelem podporovaného násilí (Kurdistán, okupovaná palestinská území, Kolumbie, Laos, Vietnam…), zjevně udržují jeho radikální percepci a kritiku mocenských aparátů (především) ve Washingtonu a Tel Avivu v duchu litery jeho přelomové eseje The Responsibility of Intelectuals, a to v obdivuhodné bdělosti a trefnosti.

Chomskyho aktuální text Why America and Israel Are The Greatest Threats to Peace považuji za brilantní shrnutí současného dění v Perském zálivu.   >>>

USA chtějí navrhnout Rusku snížení jaderných arzenálů


Prezident USA Barack Obama hodlá navrhnout Rusku dvoustranné snížení strategických jaderných zbraní, a také taktických arzenálů, oznámil mluvčí Bílého domu.

Obama, který přicestoval na oficiální návštěvu do Německa, hodlá promluvit u Braniborské brány v Berlíně.

Před návštěvou Německa se zúčastnil prezident USA summitu G8 v Severním Irsku, kde prohlásil, že Rusko a USA mají být průkopníky ve sjednocení úsilí pro nešíření jaderných zbraní.
Převzato z Hlas Ruska

Chomsky: USA si přivlastnily právo na vyhrožování

Noam Chomsky18.06.2013, 13:49
V projevu k účastníkům Globálního média fóru v Bonnu zkritizoval americký lingvista a filozof Noam Chomsky stávající politický a ekonomický model USA a prohlásil, že hlavním úkolem moci se stala ochrana menšiny před většinou.

Pod záminkou zajištění národní bezpečnosti usilují úřady výhradně o rozšíření vlastních pravomocí a vlivu. Přitom PR průmysl podkopává základy opravdové demokracie a komerční reklama podkopává základy trhu.

Na světové aréně si USA přivlastnily jednostranné právo na vyhrožování všem a všude, jsou iracionální a pomstychtivé při vzniku hrozby jejich zájmům.
Převzato z http://czech.ruvr.ru

V USA našli velitele SS. Byl u hrůz v Haliči i Varšavě

19:14 | 14.6.2013
Michael KarkocSaint Paul - Ještě osmašedesát let po konci druhé světové války ve světě nerušeně žijí nacističtí zločinci.

Prokázala to agentura AP, která ve Spojených státech vypátrala bývalého velitele jednotky SS, jež na Ukrajině vypalovala vesnice plné žen a dětí.

Dnes 94letý Michael Karkoc původem z Ukrajiny do Spojených států prchnul v roce 1949, oklamal imigrační úředníky a usadil se v Minnesotě, kde v poklidu zestárl.

To, že byl zakládajícím členem Ukrajinské sebeobranné legie a členem haličské divize SS, se mu podařilo zatajit. Obě tyto vojenské organizace přitom byly po válce na černém seznamu federální vlády - jejich bývalí členové na území Spojených států vůbec nesměli.

Dokumenty prokazující, že Karkoc své jednotce osobně velel ve chvílích, kdy masakrovala civilisty, získala agentura AP na základě zákona o svobodném přístupu k informacím. Podle záznamů SS se jakožto důstojník zúčastnil také brutálního potlačení varšavského povstání.

Zatajení nacistické minulosti je v USA důvodem k deportaci a německé úřady už začaly ověřovat, zda proti Karkocovi existuje dostatek důkazů pro vznesení obvinění. 

Podle lovce nacistů Efraima Zuroffa z jeruzalémského Střediska Simona Wiesenthala je dost důkazů minimálně na to, aby byl někdejší velitel SS vyhoštěn ze Států.
Rusko: Materiály poukazující u chemického útoku na syrskou vládu byly připraveny už před incidentem


Materiály poukazující na to, že u Damašku použily chemické zbraně síly syrského prezidenta Bášara Asada, byly připraveny před údajným incidentem z 21. srpna, řekl ruský ministr zahraničí. Moskva nadále bedlivě monitoruje události obklopující „domnělý“ chemický útok u Damašku, řekl v prohlášení mluvčí ruského ministerstva zahraničí Alexandr Lukaševič.

„Dostáváme další nové důkazy, že ten zločinný akt měl povahu provokace,“ zdůraznil. „Zvláště jsou to zprávy obíhající po Internetu, zvláště ty materiály o incidentu a obvinění proti vládním vojskům, které byly vystaveny už několik hodin před tzv. útokem. Byla to tudíž dopředu naplánovaná akce.“
Více zde >>
Němec udal banku pro podvody, tak ho zavřeli na psychiatrii

24. 8. 2013 15:13
Gustl Mollath upozornil na nekalé finanční operace německé banky HypoVereinsbank a za odměnu skončil v blázinci. V psychiatrické léčebně strávil sedm let. Nyní se konečně dostal na svobodu a pravda vyšla najevo.

Tento muž se stal v Německu hvězdou. Jeho neuvěřitelný příběh začal již v roce 1991, kdy si vzal za manželku Petru Mollathovou. Ta pracovala ve zmíněné německé bance jako finanční poradkyně.psychiatrie ničí lidské životy

Gustl přišel na nekalé praktiky banky i své ženy. Udal ji i další kolegy v roce 2003. Tehdy prohlásil, že převádějí obrovské finanční částky do Švýcarska a okrádají stát na daních.

Banka po skandálu prověřila všechny transakce. Údajně nic nenašla. Mollathová následně zažalovala svého manžela za údajné fyzické napadení. Soud ho uznal vinným a uvedl, že Gustl trpí paranoidními představami.

Právo bylo na straně banky a Gustla zavřeli na psychiatrické léčebně. Skutečná pravda ale začala postupně vycházet na povrch. Bavorská ministryně Beate Merková prohlásila, že pana Gustla nehospitalizovali pro trestní oznámení. Ukázalo se, že lékař, který se podepsal pod vymyšlené fyzické napadení, nikdy Petru Mollathovou neviděl.

Po sedmi letech neprávem odsouzeného Gustla propustili a celý případ se znovu otevřel. Podrobné vyšetřování v dohledné době ukáže, co všechno banka způsobila.

Chemická zbraň zabila více, než 300 Syřanů. 3.000 lidí je otráveno

24.08.2013, 20:59
V Sýrii se 3.600 lidí obrátilo na nemocnice s „neurotoxickými symptomy“, oznámila v sobotu mezinárodní nevládní organizace Lékaři bez hranic.
Ve zprávě se píše, že takový počet pacientů byl zaregistrován minulou středu v syrských klinikách v průběhu tří hodin. 355 lidí zemřelo.válka o Sýrii

„Syrští lékaři nám předali podrobné informace o symptomech, které pozorovali: křeče, zúžené zorničky, poruchy zraku a dýchání“, prohlásil jeden z představitelů organizace Lékaři bez hranic.

Syrské úřady tvrdí, že 21. srpna syrská opozice použila na předměstí Damašku chemické zbraně. Opozice svoji vinu odmítá a viní vládu.
Převzato z http://czech.ruvr.ru
Syrské úřady nalezly v tunelu povstalců chemické zbraněVálka v Sýrii?

24.08.2013, 14:54
Příslušníci syrské armády nalezli chemické zbraně v tunelu ozbrojenců.
Někteří vojáci přitom byli přidušeni, oznámila média s odkazem na syrskou televizi.

Ve středu řada médií hovořila o rozsáhlém použití chemických zbraní ze strany vládních vojsk v okolí Damašku. Útok si podle předběžných informací vyžádal 600 životů. Koalice národní opozice Sýrie tvrdí, že počet obětí mohl dosáhnout 1.300.

Úřady a syrské vojenské vedení uvedenou informaci odmítají.
Převzato z http://czech.ruvr.ru
Syrská armáda oznámila, že zabavila povstalcům sarin

2.06.2013, 20:47
Syrská armáda oznámila, že zabavila povstalcům dva kontejnery s plynem ochromujícím nervovou soustavu.

Jak informuje syrský tisk, stalo se tak během vojenské operace ve městě Hamá. Podle předběžných údajů obsahují plyn sarin, z jehož použití se úřady i opozice pravidelně obviňují.Syrské úřady nalezly v tunelu povstalců chemické zbraně

Podle klasifikace OSN patří sarin mezi zbraně hromadného ničení. Podle konvence o chemických zbraních mají být všechny jeho zásoby zlikvidovány. Sýrie ale patří mezi pět zemí, které tento dokument nepodepsaly ani neratifikovaly.
Převzato z http://czech.ruvr.ru
Konec svobodného internetu, Evropa znovu začne mohutně cenzurovat média

Webové stránky, které z jakéhokoli důvodu vzbudí nelibost vlády, a ta se je v součinnosti s telekomunikačními společnostmi rozhodne zablokovat, jsou absolutně bez šance: uživatel je už neuvidí. Kritické webovky se nemohou bránit. Neexistuje pro ně ochrana. Nebudou mít možnost zorganizovat masový protest proti svému zablokování - protože už k nikomu nedosáhnou. Nežádoucí stránky zmizí za filtrem, už prostě nejsou.
konec svobodného internetu

Konec svobodného internetu: cenzura se vrací do Evropy

Velká Británie bude od roku 2014 filtrovat nejen stánky s pornografickým obsahem - blokována budou i některá diskusní fóra, stránky pro kuřáky a ezoterické weby. Francouzský mobilní poskytovatel Orange už dlouho cenzuruje stránky, které „mohou negativně ovlivnit děti“. Ochránci dat tvrdí, že Evropané se jako náměsíční potácejí směrem k totální cenzuře. Je jen otázkou času, kdy sklapne past i v Německu.

Od roku 2014 se v Británii odehrává internetová revoluce - revoluce řízená shora. Díky přednastavení jsou  Více zde >>
Libyjské úřady se obrátily na Rusko se žádostí o dodávky zbraní

30.05.2013, 20:30
Zástupce nových libyjských úřadů se obrátil na ruské vedení s návrhem nákupu zbraní ruské výroby a s návrhem obnovit dříve uzavřené, ale pozastavené kontrakty, oznámil hlava státní korporace Rostech Sergej Čemezov.Sergej Čemezov

„Představitel libyjských úřadů požádal o předání dopisu našemu prezidentovi. Chtěli by si něco koupit. Očividně pošlou delegaci, budeme s nimi tuto žádost projednávat“, oznámil Čemezov.
http://czech.ruvr.ru
V okolí Damašku byl nalezen sklad s protilátkami k léčení chemických otrav
24.08.2013, 17:23
Jednotky syrské pravidelné armády v soboru v damašském předměstí Džobar nalezli sklad s protijedy k léčbě a prevenci otrav chemickými látkami, oznámila syrská vládní televize.
Na balení s preparáty bylo uvedeno, že byly vyrobeny „katarsko-německou farmaceutickou firmou“.

Předtím bylo oznámeno, že v Džobaru byl nalezen sklad, kde se nacházelo několik sudů s cedulkami „Vyrobeno v Saúdské Arábii“, jež obsahovaly bojové otravné látky.V okolí Damašku byl nalezen sklad s protilátkami k léčení chemických otrav

Existují svědectví, že se povstalcům podařilo použít chemické zbraně proti vojákům vládní armády. V současné době v Džobaru zuří tvrdé boje.
http://czech.ruvr.ru
Federace žen za světový mír
Women´s Federation for World Peace - Federace žen za světový mír podporuje mezinárodní projekt pomoci pro dětskou nemocnici v Severní Koreji. který je na celoevropské úrovni koordinován neziskovou organizací IRFF.

Jako ženy a maminky chceme pomoci v rámci naší filosofie a zapojit se do Projektu sdílení 1% lásky na pomoc dětem a ženám v Severní Koreji pod heslem: “Podělme se o to málo, co máme“.

Ve spolupráci s Červeným křížem v Severní Koreji se IRFF dohodlo, že jednu budovu přemění v plně funkční více ZDE

 Co je Scientologie | Občanská komísia za ľudská práva | Leah ReminiSolutechCentropen | Dobrovolní duchovní | Řipská 6/1445 | Milana Dostálová | Firmy na adrese Nádražní 32
Euromedia 
| Mirka Janečková | Hubbard | Firmy na adrese Benediktská 722  | Morální principy | HZ group s. r. o. | COMAD s.r.o. | Cesta ke štěstí | BK KON s.r.o. | John Travolta   
 Kristie Alley | Tom Cruise | Praha 4 - Krč, Antala Staška 1565/30  | Poznejte svá lidská práva  | Eva Poláková | Asia Kolkovna Seznam firem na adrese Praha 8 - Karlín, Pobřežní 18/16
Web design | Stavební bazarTrigema | CZBCKokořín | Frýdek Místek Real Estate s.r.o. | Panuškova 1301/4  | Pravý blok - Petr Cibulka | Forever Young | Moto Mělník